خرید اکانت vpn جدید کریو و خرید cisco vpn در سایت قرار داده شد این سرویس ارزان با سرویس های openvpn و cisco vpn در یک اکانت ارائه خواهد شد

خرید فیلتر شکن vpnخرید vpn cisco pptp Openvpn kerio برای انواع سیستم عامل گوشی و کامپیوتر در کمتر از 1 دقیقه. خرید کریو

خرید قابل استفاده بروی کلیه نسخه های ویندوز ، مکنتایش ، آیفون ، آیپد و آندروید می باشد

از دیگر مزایای خرید سیسکو vpn می توان به موارد زیر اشاره کرد :

این خرید cisco vpn بسیار قوی فقط در سایت vpnorder عرضه شده است.

از این پس خرید آنلاین vpn و kerio از لینک های زیر منتهی به سیستم پرداخت آنلاین مقدور می باشد.

کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران

خدمات روز

تست تنفسي(Spirometry) در کلینیک آسم و آلرژی

روشی است که به صورت آزمايشات پاراکلينيکال جهت کشف نارسايی های ريوی استفاده می شود. در بين آزمون های عملکرد ريه، آزمون اسپيرومتری بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرد که با توجه به اهميتشان طبق ماده 99 قانون کار و مواد 88 و 90 قانون تامين اجتماعي در مورد معاينات دوره اي انجام می شود.

بايد به اين نکته مهم نيز اذعان داشت، که در صنايع جهت بررسی عملکرد ريه، اسپيرومتری مهمترين، در دسترس ترين و کم هزينه ترين آزمون می باشد.

اسپيرومتری:


عمل انجام شده توسط دستگاه اسپيرومتر را اسپيرومتری می نامند. اسپيرومتر دستگاهی است که توسط آن حجمها و ظرفيتهای ريوی اندازه گيری می شود. به برگه ای که دستگاه شاخص ها را روی آن ثبت می کند، اسپيروگرام می گويند.

اهداف اسپيرومتری:


1) ارزيابی فعاليت پايه ريه(افرادی که قرار است در مشاغلی شروع به کار کنند که با مواد آسيب رساننده به ريه سر و کار خواهند داشت، بهتر است قبل از استخدام و شروع به کار مطالعه اسپيرومتری به صورت پايه انجام شود.)
2) به عنوان تست غربال گری و تشخيص زودرس بيماريهای ريه که فاقد علائم بارز می باشند.
3) پيگيری برخي از بيماريها و پاسخ آنها به درمان.
4) در بررسی بيماران مبتلا به سرفه مزمن، تنگی نفس يا راديوگرافی غير طبيعی از قفسه سينه.
5) ارزيابی کلی شدت بيماريهای انسدادی و تحديدی ريه.
6) بررسی پاسخ بيمار به داروهای گشاد کننده برونش.
7) پيش بينی ريسک اعمال جراحی.
8) جهت تعيين ناتوانی تنفسی در بيماريهای شغلی.

مقالات روز

نقش آموزش در درمان آسم كودكان

براي کنترل بيماري آسم کودکان لازم است به ارکان درمان اين بيماري توجه کنیم. رکن اول درمان آموزش صحيح بيمار و خانواده وي است. بدون شک تنها با استفاده از داروهاي گوناگون تسکين دهنده در اورژانس و بستري نمودن مکرر بيمار در بيمارستان قادر به کنترل بيماري نخواهيم شد.

نقش آموزش در بيماري آسم عبارت است از: افزايش آگاهي، اصلاح شيوه زندگي و رفتار بيمار و ايجاد تغييرات مناسب در محيط زندگي بيمار به منظور کنترل بيماري آسم، مراقبت موثر آسم مزمن، اشتراک مساعي بين بيمار، خانواده وي و پزشک را مي طلبد .آموزش صحيح راهنما و حاصل اين اشتراک مساعي است اين برنامه را در چند جلسه مي توان طراحي کرد که: در جلسه اول اصول بيماري و نوع اقدامات مورد نياز در موقع حمله و action plan درمان آسم توضيح داده مي شود.

در جلسه دوم اقداماتي که بيمار و خانواده در منزل باید انجام مي دادند و تمرين کردند مرور مي شود. در جلسه سوم چگونگي زندگي با يک بيماري مزمن را براي بيمار و خانواده وي تشريح مي کنیم و در جلسه چهارم ضمن مرور موضوعات قبلي اطلاع رساني و ارتباط با مراقبان و معلم کودک صورت مي گيرد.

در آموزش بيمار و خانواده وي اصول زير را بايد به کار گرفت: پيام ها ساده باشد و تکرار شود و با نوشته هاي ساده بر روي آنها تاکيد شود. علاوه بر اين به بيماران و والدين آنها جزوات آموزشي در سطح اطلاعات آنها داده شود؛ بر روي مهارتها و آموزشها تاکيد و بر روي آنها تمرين شود. موانع به کار گيري صحيح داروها و وسايل بررسي شود، به نگراني هاي والدين و بيمار توجه و اهداف درماني با آنها مرور شود.

از روشهاي آموزشي موثرتر؛ آموزش در گروههاي کوچک و نحوه درمان يک بيمار آسمي در بعضي از خانواده ها مفيد تر است. براي درمان مناسب بيمار آسمي نياز به اصلاح رفتاري و شيوه زندگي است که با يک برنامه آموزشي موثر مي توان به آن نايل شد.

کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران

کنترل بیماری آسم با انجام ورزش های هوازی

پژوهش های جدید دانشمندان نشان می دهد که انجام برخی ورزش های هوازی و ایروبیک می تواند تاثیرات بسیار مثبتی در بیماران مبتلا به آسم داشته و ضمن کنترل آن، عوارض و تبعات منفی این بیماری را کاهش دهد.

بیماری آسم که یکی از بیماری های تنفسی محسوب شده و افراد مبتلا به آن با مشکلات متعددی که ناشی از این بیماری است دست و پنجه نرم می کنند. پژوهشگران توصیه می کنند بیماران مبتلا به آسم در کنار روش های متداول درمانی به انجام ورزش های هوازی بپردازند چراکه ورزش موجب کاهش علائم آسم، تنگی نفس و افسردگی در آنها خواهد شد.

ادامه مطلب...

شلغم موثر در درمان مشکلات تنفسی و آسم

شلغم در درمان برونشیت، مشکلات تنفسی و آسم موثر است.

فرح روشن پور اظهار داشت: شلغم در فصل زمستان رویش خوبی دارد و این نشان می‌دهد فصل رویش هر میوه متناسب با خواص آن است، زیرا شلغم تاثیربسزایی در درمان سرماخوردگی دارد.

وی ادامه داد: شلغم می تواند در درمان برونشیت، مشکلات تنفسی و آسم هم موثر باشد.

ادامه مطلب...

حساسیت و تشدید آسم با مصرف سوسیس و کالباس

یک فوق تخصص عفونی کودکان با اشاره به اینکه ساندویچ سوسیس و کالباس همراه با سس گوجه فرنگی می تواند موجب ایجاد حساسیت و تشدید آسم شود، عنوان کرد: ساندویچ تخم مرغ پخته به جای ساندویچ سوسیس و کالباس به عنوان یک میان وعده غذایی کامل، مطلوب است.

دکتر اکبر کوشانفر افزود: بیماری آسم در کودکان بویژه در سنین مدرسه شایع است و بروز آن به دو دسته عوامل محیطی و خارجی و عوامل داخلی بستگی دارد.

وی با بیان اینکه گرده افشانی گیاهان بویژه در فصل بهار و پاییز و آلودگی هوا که در تهران از حد استاندارد خودش خارج شده است، از جمله فاکتورهای خارجی ابتلا به آسم هستند، گفت: بوی غذاها در داخل منزل ، برخی میوه ها نظیر کیوی، گوجه فرنگی و انواع غذاهای فست فود که با سس گوجه فرنگی آماده می شوند از دیگر عوامل ابتلا به حساسیت در کودکانی است که زمینه ابتلا به آلرژی را دارا هستند.

وی ادامه داد: اسپری ها و حشره کش ها نیز حساسیت زا هستند.

ادامه مطلب...

بيشترين غلظت آلاينده‌ها در فضاي اطراف مدارس است

به گفته يك فوق تخصص آسم و آلرژي، بيشترين غلظت آلاينده‌ها و دود در فضاي اطراف مدارسي است كه از دود خودروهاي والدين ناشي مي‌شود.

دكتر مسعود موحدي گفت: بهتر است خانواده‌ها اتومبيل‌هايشان را در فاصله 40 تا 50 متري مدارس پارك كنند تا دود كمتري وارد ريه‌هاي فرزندانشان شود زيرا تجمع اتومبيل‌ها در جلوي مدارس هواي اطراف را به شدت آلوده مي‌كند.

وي تاكيد كرد: بهترين كاري كه پدر و مادرها مي‌توانند انجام دهند اين است كه تا جايي كه برايشان امكان دارد از وسايل حمل و نقل عمومي استفاده كنند.

موحدي درباره تغذيه كودكان و پيشگيري از آسم در آنها، اظهار كرد: خانواده‌ها به جاي اينكه به كودكان پول داده تا از بوفه مدارس، غذاها و خوراكي‌هاي نامناسب تهيه كنند بايد به آنها غذاها و خوراكي‌هاي سالم خانگي بدهند.

اين فوق تخصص آسم و آلرژي در پايان اظهار كرد: بچه‌هايي كه ممكن است به دلايل ارثي به آسم مبتلا شوند، بايد حتما پيش از شروع فصل پاييز واكسن آنفلوآنزا و سرماخوردگي تزريق كنند.


منبع: ایسنا

صفحه 1 از 31