خدمات روز

آلرژی غذایی چیست؟

آلرژی‌ غذایی‌ عبارت‌ است‌ از واكنش‌ بیش‌ از اندازه‌ ی دستگاه‌ ایمنی‌ به‌ برخی‌ غذاها یا موادی‌ كه‌ معمولاً بی‌خطرند. این‌ واكنش‌های‌ نا مطلوب‌ ممكن‌ است‌، ارثی‌ یا ناشی‌ از یك‌ نقص‌ اكتسابی‌ بیوشیمیایی‌ باشند. علایم‌ ممكن‌ است‌ در عرض‌ چند دقیقه‌ یا 2 ساعت‌ پس‌ از خوردن‌ آن‌ غذای‌ به‌ خصوص‌ بروز كنند. در بعضی‌ موارد، امكان‌ دارد علایم‌ یک تا دو روز بعد نیز ظاهر نشوند.
علایم‌ شایع‌:

• اسهال‌ (شایع‌ است‌)
• درد شكمی‌ (شایع‌ است‌)
• بثورات‌ پوستی‌
• نفخ‌ و باد شكم‌ (شایع‌ است‌)
• كهیر
• تورم‌ صورت‌ (به‌ خصوص‌ لب‌ها)
• خارش‌
• تورم‌ دست‌ها و پاها
• آسم ‌
• تهوع‌ و استفراغ‌
• سرفه‌
• سردرد میگرنی‌
• غش‌ یا حالت‌ نزدیك‌ به‌ غش‌

مواد غذایی آلرژی زا:

هرگونه‌ غذا یا ماده‌ای‌ كه‌ بلعیده‌ می‌شود، می‌تواند باعث‌ بروز واكنش‌ آلرژیك‌ شود. غذاهایی‌ كه‌ بیشتر باعث‌ این‌ حالت‌ می‌شوند، عبارتند از: شیر گاو، تخم‌مرغ‌، گندم‌، سویا، بادام‌ زمینی، ماهی، آجیل مثل‌ گردو و فندق، خربزه، كنجد، تخمه ی آفتاب‌ گردان‌ و شكلات.

مقالات روز

مطالعه اجزاي آلرژي زاي كلادوسپوريوم هرباروم با روش ايمونوبلاتينگ

مطالعات متعددي بر روي آنتي ژن ها كلادوسپوريوم هرباروم (ك. هرباروم) نشان داده است كه اين آنتي ژن ها نقش مهمي در توليد IgE اختصاصي در افراد آتوپيك داشته و موجب بدتر شدن وضعيت كلينيكي اين گونه بيماران از جمله درماتيت آتوپيك مي شوند.
لذا در مطالعه حاضر اجزاي آلرژي زاي ك. هرباروم با روش ايمونوبلاتينگ مورد بررسي قرار گرفته است.
ك. هرباروم در محيط سابورو دكستروز آگار كشت داده شد. توده ميسيليومي جمع آوري شده با استفاده از ازت مايع و دانه هاي شيشه اي (glass bead) شكسته شد. سپس نمونه ها سانتريفيوژ شده و محلول رويي (عصاره خام) با روش SDS-PAGE تفكيك شد.
پس از انجام بلاتينگ، اجزا پروتئيني با سرم بيماران مورد مطالعه مجاور شدند و باند هاي پاسخ دهنده به IgE با آنتي بادي هاي ضد IgEانساني كه به وسيله آنزيم نشان دار شده بود، در يك سوبستراي رنگي نمايان شد.
در SDS-PAGE عصاره خام ك. هرباروم تعداد 16 باند با وزن مولكولي بين 15.1 تا110 كيلودالتون را نشان داد. باند هاي 15.1، 18.4، 25.1، 36.3، 45 و 54 كيلودالتوني به عنوان باندهاي قوي معين شدند.
در ايمونوبلاتينگ، باندهاي پروتئيني با وزن هاي مولكولي 15.1، 18.4، 42 و 110 كيلودالتوني با IgE سرم هاي بيماران مبتلا به درماتيت آتوپيك واكنش قوي نشان دادند.
نتايج فوق نشان داد كه باندهاي قوي در SDS-PAGE، بيشترين واكنش را با آنتي بادي هاي IgE ضد ك. هرباروم در تكنيك ايمونوبلاتينگ داشته اند. لذا قدرت باند ها در SDS-PAGE مي تواند در پاسخ به IgE اثرگذار باشد.
مانند ديگر مطالعات، ما نيز تصور مي كنيم كه آنتي ژن هاي ك. هرباروم مي تواند شروع كننده واكنش هاي آلرژيك در بيماران مبتلا به درماتيت آتوپيك باشد.

کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران

سیب و لبنیات، ضد آلرژی‌های غذایی در فصل بهار

یک متخصص تغذیه و رژیم غذایی عنوان کرد: مواد آلرژن پس از ورود به بدن وارد سیستم گوارشی و دستگاه گردش خون می‌شوند که در افراد مختلف عوارض متعددی را در پی دارد که برای جلوگیری از بروز آن لازم است مواد آلرژی زا را شناخت.

دکتر کوروش جعفریان متخصص تغذیه و رژیم غذایی با توجه به آلرژی های غذایی در فصل بهار بیان کرد: به طور کلی زمانی که یک ماده ناسازگار وارد بدن می‌شود منجر به بروز آلرژی می‌شود و علایمی را برای فرد به همراه دارد.

وی با اشاره به علایم کلی آلرژی در افراد مختلف گفت: خارش، التهاب لب، گر گرفتگی، مشکلات سیستم گوارشی، اسهال، استفراغ، خونریزی گوارشی از علایم عمومی هستند که در صورت تشدید طیف وسیع‌تری از مشکلات از قبیل ناهنجاری سیستم تنفسی را در بر دارد.

ادامه مطلب...

كنترل آلرژي فصلی با تغذيه

یک متخصص تغذیه بر نقش برخي مواد غذايي در تقويت سيستم ايمني و پيشگيري از بروز آلرژي‌هاي فصلي تاکید کرد و گفت:  مصرف انواع ویتامین‌های گروه B مانند غلات، گوشت، لبنیات، تخم‌مرغ، انواع سبزی‌های برگ سبزتیره مثل اسفناج، كرفس و انواع ویتامین‌های گروه C، مانند مركبات و سبزی‌های تازه و نيز سبزيجات غني از ويتامين A همچون هويج می‌تواند از شدت عوارض ناشي از آلرژي‌ها بكاهد.

دکتر مینو فروزانی گفت: حداقل 25 درصد افراد به آلرژي‌هاي فصلي به ویژه در فصل بهار مبتلا مي‌شوند. اين نوع حساسيت به درجات متفاوتي در افراد منجر به سرفه، آبریزش بینی، عطسه و خارش پوست مي‌شود.

وی گفت: حساسیت‌های فصلی در برخورد با بيش از 130 هزار ماده آلرژی‌زا به وجود می‌آید كه از راه‌های تنفسی، تماس‌های پوستی، خوردن و آشامیدن وارد بدن می‌شود و برخی افراد نیز به طور ژنتیكی آلرژی را از خانواده‌شان به ارث می‌برند.

ادامه مطلب...

شايعترين عامل ايجاد كننده رينيت آلرژيک سابقه خانوادگی است

یک جراح و متخصص گوش، گلو و بيني با بیان اینکه شايعترين عامل ايجاد كننده رينيت آلرژيک سابقه خانوادگی است، تاکید کرد: رينيت آلرژيک فصلي ناشي از آلرژي‌زاهاي فصلي مانند گرده‌ها، قارچ‌ها، مايت‌هاي موجود در گرد و خاک، حيوانات خزدار و فضولات حشرات است که شايع‌ترين محرک‌هاي رينيت آلرژيک به شمار مي‌روند.

دكتر بهنام كاظمي با اشاره به اینکه رينيت آلرژيک ممکن است فصلي يا دايمي باشد، گفت: علایم رینیت آلرژیک از فردی به فرد دیگر متغیر است اما اکثر علایم مربوط به بینی است که در بعضی افراد گوش، گلو و حنجره را نیز درگیر می کند و حتی ممکن است باعث ایجاد اختلال در خواب شامل تنفس از دهان، بیدار شدن مکرر، خستگی در طول روز و اشکال در انجام کارها شود.

این جراح و متخصص گوش، گلو و بيني تصریح کرد: آبریزش، خارش، گرفتگی، از دست دادن حس بویایی و چشایی از جمله علایم آلرژیک بینی است. همچنین خارش، قرمزی، احساس وجود جسم خارجی در چشم، تورم، کبودی و تیرگی پوست زیر چشم از علایم چشمی این آلرژی است.

ادامه مطلب...

مراقب آلرژی‌های فصلی باشید

یک فوق تخصص ایمونولوژی و آلرژی گفت: گرده‌افشانی گل‌ها و تغییر دما موجب بروز آلرژی‌ها و شیوع بیماری‌های ویروسی در فصل بهار می‌شود.

دکتر بهادرسلیمانی اظهار کرد: آلرژی واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن به عوامل مختلف است.

وی درخصوص علت ایجاد آلرژی درفصل بهار گفت: آلرژی فصل بهار که ناشی از استنشاق گرده‌های گیاهی است، یکی از شایع‌ترین آلرژی‌هاست. گرده افشانی درختان در بهار، علف‌ها و چمن‌ها در تابستان و درختچه‌ها و علف‌های هرز در فصل پاییز موجب بروز حساسیت‌های فصلی می‌شود. مبتلایان به حساسیت فصلی با شروع گرده افشانی گل‌ها و گیاهان علائم خود را نشان می‌دهند.

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 26