اخبار

 

با دنبال کردن اینستاگرام کلینیک آسم و آلرژی هر روز از جدیدترین مطالب در زمینه آلرژی و سبک زندگی سالم مطلع شوید.

آدرس ما در اینستاگرام: allergyclinic

خدمات

 

 

کلینیک آسم و آلرژی جهاد دانشگاهی افتخار دارد اعلام کند که سه تست تشخیصی جدید: تست سرمی اتولوگوس، پچ تست، تست تنفسی متاکولین و تست اسپیرومتری ورزشی را جهت خدمت رسانی هرچه بهتر به مراجعین محترم و بهبود فرایندهای تشخیصی و درمانی به این مرکز فوق تخصصی اضافه کرده است.

 

 

 

کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران

تهویه کننده های هوا و کرونا

دستگاه های تهویه هوا ممکن است باعث شیوع کووید ۱۹ شود

افزایش ابتلا به ویروس کرونا, در گرمای تابستان باعث شد دانشمندان به بررسی و تحقیق, درباره تهویه کننده های هوا و کولرها بپردازند و حدس می زنند این موضوع می‌تواند یک نکته مهم و نادیده گرفته شده در گسترش شیوع ویروس کرونا باشد.

دانشمندان معتقدند همانطور که در سرمای زمستان زمینه مناسبی برای مبادله میکروب‌ها و ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا به وجود می‌آید, رفتن مردم به مکان‌هایی که کولرهای بزرگی دارند که با بیشترین ظرفیت خود کار می‌کنند نیز می‌تواند همین تاثیر را داشته باشد.

ادامه مطلب...

تابستان و کرونا

 

تابستان و کرونا

با توجه به اینکه بخش زیادی از محدودیت­ های اعمال شده توسط دولت­ ها کاسته شده است، اما خطر ابتلا به کرونا همچنان وجود دارد و در فصل تابستان هم باید دست هایتان را مرتبا بشویید، ماسک بزنید، فاصله احتماعی را رعایت کنید، سطوح را ضد عفونی کنید. چون کسب و کارها بازگشایی شده­ اند خیلی ­ها دوست دارند که به زندگی عادی برگردند اما تا هنگامی که خطر ابتلا به صفر نرسیده باشد و ریسک بیمار شدن وجود داشته باشد، باید اصول مراقبتی و پیشگیری را جدی گرفت و با آن سازگاری پیدا کرد.


در صورتی که تصمیم داشتید به صورت گروهی به پیکنیک بروید، ترجیحا هر خانواده غذای خودش را بیاورد و اگر تصمیم دارید در طبیعت غذا درست کنید بهتر است فقط یک نفر آشپزی کند و تمام اصول حفاظتی و بهداشتی را رعایت نماید. همگی ماسک بزنید و در هنگام نشستن کنار هم فاصله اجتماعی (حداقل 1/8 متر) را رعایت کنید.

در صورتی که خواستید به آرایشگاه بروید، از پیش وقت بگیرید و تا هنگامی که نوبتتان نشده است در ماشین یا بیرون سالن بمانید. حتما ماسک بزنید و دست هایتان را بشویید و اطمینان حاصل کنید که کارکنان آرایشگاه نیز چنین می­کنند.

اگر خواستید به رستوران بروید، مطمئن شوید که رستوران مد نظر قوانین فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می­ کند و کارکنان رستوران هم اصول بهداشتی را رعایت می ­کنند.

در باشگاه از وسایل مشترکی که ضد عفونی کردنشان راحت نیست مثل کش­های TRX یا کمربند وزنه برداری استفاده نکنید. با کسی دست ندهید، ماسک بزنید و ترجیحا ورزش­های قدرتی و هوازی را در فضای باز انجام دهید. بهتر است در خانه دوش بگیرید.

در صورتی که به سفر می­روید از اینکه اقامتگاهتان اصول بهداشتی را رعایت می­کند مطمئن شوید. در حد امکان بجای آسانسور از پله­ ها تردد کنید. از مکان­ هایی که فاصله گذاری اجتماعی راحت نیست مثل مرکز ورزشی هتل یا اتاق بازی دوری کنید.

منبع: Webmd.com

 

مصائب پوشیدن ماسک در تابستان

مصائب پوشیدن ماسک در تابستان

ویروس COVID19 در گرمای تابستان هم در حال انتشار است. بنابراین استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری از ابتلا همچنان مهم است. شواهد نشان می­ دهد که پوشیدن ماسک ریسک انتقال بیماری را کاهش می­ دهد.

استفاده از ماسک در گرمای تابستان ممکن است به شما احساس ناخوشایندی بدهد، اما باید در صورتی که در فضاهای عمومی یا نزدیک سایر انسان­ها هستید از ماسک استفاده کنید. قطعا استفاده از ماسک در هوای گرم کار راحتی نیست اما منافع آن به این احساس ناراحتی ارجح است.


حتما هم بینی و هم دهان را با ماسک بپوشانید و الزامی وجود ندارد که از ماسک­ های زخیم مثل N95 استفاده کنید، یک ماسک سبک هم کفایت می ­کند. در این مورد، ماسک­ های جراحی انتخاب خوبی هستند اما اگر ماسک جراحی در دسترس نبود حتی ماسک پارچه­ای ساده هم از بی پوشش بودن دهان و بینی بهتر است.

تعریق صورت و ماسک مشکل دیگریست که در تابستان مطرح است.اگر ماسک در اثر تعریق مرطوب شود، قابلیت حفاظتی­ کاهش پیدا می­ کند. در صورتی که ماسک مرطوب شد بهتر است آن را عوض کنید. همیشه یک ماسک اضافی همراه داشته باشید تا در صورت لزوم ماسک خود را عوض کنید.

اینکه در طول روز به محلی بروید که از افراد حداقل فاصله­ دو متری داشته باشد و ماسک را بردارید و کمی به خودتان استراحت بدهید، در تحمل کردن ماسک در هوای گرم کمک کننده است. تنفس هوای تازه در اماکن باز مثل پارک­ ها با رعایت فاصله اجتماعی قطعا احساس بهتری به شما می ­دهد.

خودتان را در این شرایط هیدراته نگاه دارید و مرتبا آب بنوشید. در صورتی که در گرما احساس سرگیجه و افزایش ضربان قلب کردید ممکن است علائم گرمازدگی باشد و به یک مرکز فوریت پزشکی مراجعه کنید.

در صورتی که به پیاده روی و دوچرخه سواری می ­روید و مطمئن هستید حداقل فاصله دو متری با افراد را رعایت می­ کنید، می ­توانید از ماسک استفاده نکنید.

منبع: Webmd.com

آیا در هنگام خرید باید از دستکش استفاده کنیم؟

آیا در هنگام خرید باید از دستکش استفاده کنیم؟

خرید کردن و رفتن به فروشگاه ­ها یکی از کارهای مهمی است که در ایام بیماری COVID-19 بخاطر آن از منزل خارج می­ شویم. یکی از سوالاتی که در این زمینه پیش می آید این است که آیا باید برای رفتن به سوپر مارکت دستکش دست کنیم؟

جواب "خیر" است. برای رفتن به سوپر مارکت نیاز به هیچ نوع دستکشی نیست.


دستکش از شما محافظت نمی کند

اگر به یک سطح آلوده دست بزنید ویروس می تواند به دستکش منتقل شود همانگونه که می تواند به انگشتان شما منتقل گردد....

ادامه مطلب...

مصاحبه دکتر محلوجی راد

فعالیت کلینیک آسم و آلرژی جهاد دانشگاهی در روزهای کرونایی/بیماران مصرف داروهای خود را قطع نکنند

به نقل از خبرگزاری ایسنا، متخصص آسم و آلرژی در مرکز آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: بیماران آسم و آلرژی حتی در شرایط فعلی که با شیوع کرونا رو به رو هستیم، نباید خودسرانه مصرف داروهای خود را قطع کنند و لازم است این بیماران برای کنترل بیماری خود به پزشک مربوطه مراجعه کنند؛ به همین دلیل کلینیک آسم و آلرژی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران با رعایت دقیق تمهیدات بهداشتی لازم برای پیشگیری از کرونا، بیماران آسم و آلرژی را پذیرش می‌کند و به آنان خدمات لازم را ارائه می‌دهد.

دکتر محلوجی راد در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد تأثیر کرونا بر بیماران مبتلا به آسم و آلرژی اظهار کرد: بیماران آسم و آلرژی به خصوص بیماران مبتلا به آسم از جمله افرادی هستند که بیماری زمینه‌ای دارند، بنابراین اگر دچار عفونت کرونا شوند، ممکن است نسبت به افراد عادی در برابر کرونا، علایم شدیدتری را بروز دهند، بنابراین توصیه می‌شود این بیماران همانند افراد دیگر موارد پیشگیری از ابتلا به کرونا را به صورت کامل رعایت کنند.


داروهای کورتون استنشاقی هستند و اثری بر کاهش سیستم ایمنی ندارند

متخصص آسم و آلرژی در مورد مصرف داروهای بیماران آسم و آلرژی، گفت: برخی از داروهایی که

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 12