خرید اکانت vpn جدید کریو و خرید cisco vpn در سایت قرار داده شد این سرویس ارزان با سرویس های openvpn و cisco vpn در یک اکانت ارائه خواهد شد

خرید فیلتر شکن vpnخرید vpn cisco pptp Openvpn kerio برای انواع سیستم عامل گوشی و کامپیوتر در کمتر از 1 دقیقه. خرید کریو

خرید قابل استفاده بروی کلیه نسخه های ویندوز ، مکنتایش ، آیفون ، آیپد و آندروید می باشد

از دیگر مزایای خرید سیسکو vpn می توان به موارد زیر اشاره کرد :

این خرید cisco vpn بسیار قوی فقط در سایت vpnorder عرضه شده است.

از این پس خرید آنلاین vpn و kerio از لینک های زیر منتهی به سیستم پرداخت آنلاین مقدور می باشد.

کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران

خدمات روز

عوارض جانبی ایمونوتراپی

ایمونوتراپی با برخی ازخطرات درارتباط است. خطر به این علت وجود دارد که ماده ای که شناخته شده برای شما آلرژی زا است، به شما تزریق می شود. برخی از عوارض جانبی ممکن است تهدید کننده حیات باشد و نیاز به توجه فوری پزشک داشته باشد.
(1)  واکنش های موضعی
عوارض موضعی متداول هستند و معمولا به نقطه ای کوچک در اطراف محل تزریق محدود می شود. با این حال ممکن است، کل قسمت بالایی بازو را با درجات مختلفی از قرمزی، درد، تورم،خارش درگیر نماید.
(2)  واکنش های گسترده(شدید)
واکنش های شدید به ندرت رخ می دهد، اما تقریبا مهمترین عوارض هستند زیرا اگر درمان نشوند، خطر بالقوه پیشرفت تا مرگ را دارند. این عوارض شامل:
1-  عوارض کهیری(کهیر)
2- آنژیو ادم نادر است و با تورم هر بخشی از بدن شناخته می شود.
3- شوک آنا فیلاکتیک نادر ترین عارضه است اما یک پیشامد جدی است که با آسم حاد، از کار افتادن عروقی(فشار خون پایین) بیهوشی و به طور بالقوه مرگ مشخص می شود. این واکنش در صورت وقوع معمولا در دقایق اول تزریق رخ می دهد و بسیار نادر است.
همه بیمارانی که تزریق های ایمونوتراپی را دریافت می کنند، باید برای یک ساعت پس از تزریق در درمانگاه صبر کنند. اگر پس از آنکه شما درمانگاه را ترک کردید، عوارض اتفاق افتاد، شما باید فورا به درمانگاه برگردید و یا به نزدیکترین مرکز اورژانس پزشکی مراجعه کنید.

مقالات روز

گرده هاي گياه ارغوان داراي خاصيت آلرژي زايي هستند

گياه ارغوان (.Cercis siliquastrum L) از تيره ارغوان (Caesalpiniaceae) يك گياه زينتي است. بررسي ويژگي هاي فراساختاري، توان آلرژي زايي و اثر آلودگي هوا روي آلرژي زايي دانه هاي گرده گياه ارغوان هدف پژوهش حاضر مي باشد.

ميكروسكوپ الكتروني نگاره مشخص نمود كه دانه هاي گرده اين گياه از نوع استوانه اي شياردار مي باشد كه اندازه متوسط آن 20mm است.

تزيينات سطح اگزين ازنوع مشبک مي باشد. با توجه به اينکه مهمترين بخش آلرژي زاي گرده گياه پروتئين مي باشد، به بررسي کمي و کيفي پروتئين اين گياه پرداخته شد.

در بررسي کمي به روش برادفورد، مقدار پروتئين اين گياه بيش از mgml-  10001 مي باشد. در بررسي الکتروفورزي که به روش SDS-PAGE انجام شد، باندهاي پروتئيني با وزنهاي مولکولي 14، 18، 37، 43، 54، 65 و 110 كيلو دالتون ديده شد.

تزريق عصاره گرده گياه به خوكچه هاي هندي در 3 گروه شاهد، تيمار با عصاره گرده پاك و تيمار با عصاره گرده آلوده صورت گرفت.

اندازه گيري مقدار IgE کل به روش الايزا نشان داد كه مقدار IgE از 3.481mgml در حيوانات گروه كنترل به 6.24 mgml-1 در نمونه هاي تيمار شده با عصاره گرده پاك و به 6.38mgml-1 در نمونه هاي تيمار شده با عصاره گرده آلوده رسيد.

تغييرات ائوزينوفيل ها از 1% در حيوانات گروه كنترل به 2.14 % در گروه تيمار شده با عصاره گرده پاك و 2.2 % در گروه تيمار شده با عصاره گرده آلوده رسيد. در مقايسه بين گروه کنترل و گروه تيمار تغيير معني دار ديده شد.

با توجه به نتايج به دست آمده مشخص گرديد که گرده هاي گياه ارغوان داراي خاصيت آلرژي زايي هستند.

کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه تهران

آسم؛ ارمغان زندگی در شهرهای دود آلود

سالانه حدود 3 میلیون نفر در دنیا بر اثر بیمار‏یهای ریوی جان خود را از دست می‌ ‏دهند که این امر می تواند شامل بیماری "آسم" نیز شود که خطرناک تر از انواع آلرژی ها است.

آسم یک بیماری‌ مزمن‌ است که همراه‌ با حملات‌ مکرر خس ‌خس‌ و تنگی‌ نفس‌، در تمام‌ سنین‌ می ‌تواند وجود داشته‌ باشد اما 50 درصد از موارد، کودکان‌ زیر 10 سال، مبتلایان به این بیماری را شامل می شوند. آسم‌ بیشتر در پسران‌ رخ‌ می ‌دهد تا دختران اما در آسمی‌ که‌ در سنین‌ بزرگسالی‌ آغاز می ‌شود زنان‌ سهم‌ بیشتری‌ را به‌ خود اختصاص‌ می ‌دهند.

امروزه بیماران آسمی و خانواده ‌‏های آنان با یک معما روبرو هستند. از یک سو پیشرفت قابل توجهی طی 20 سال گذشته از نظر درمان دارویی آسم و آموزش و کنترل عوامل محیطی به ‌‏دست آمده و موجب شده ‌‏که بیش از 90 درصد بیماران از یک زندگی طبیعی برخوردار شوند. از سوی دیگر هنوز راهبردهای علمی موثری برای پیشگیری از آسم ارائه نشده‌ ‏است.

ادامه مطلب...

رییس اداره آسم و آلرژی وزارت بهداشت:

تشخیص و درمان آسم در کشور سامان می‌یابد

رییس اداره آسم وآلرژی وزارت بهداشت از اجرای پیمایش ملی بررسی وضعیت شیوع آسم در کشور و همچنین طراحی برنامه‌ای برای شناسایی زودرس این بیماری در شبکه‌ بهداشت و درمان کشور خبرداد.

دکتر مهدی نجمی درباره این پیمایش گفت: اوایل امسال اولین پیمایش کشوری شیوع آسم را در کشور در گروه کودکان و بزرگسالان آغاز کردیم تا از وضعیت این بیماری مطلع شویم. در حال حاضر نتایج در حال بررسی است و وضعیت آسم در کشور بعد از حصول نتایج این پیمایش مشخص و اعلام می‌شود.

رییس اداره آسم و آلژی وزارت بهداشت درباره طرح این وزارتخانه برای ادغام غربالگری بیماری آسم در نظام مراقبت اولیه شبکه‌های بهداشتی - درمانی کشور گفت: در این برنامه قرار است تشخیص، درمان و مراقبت بیماران آسم را ساماندهی کنیم. این برنامه به زودی در چند دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت آزمایشی انجام می‌شود. بعد از پایلوت، نواقص آن برطرف خواهد شد و درتمام سیستم شبکه مراقبت‌های اولیه بهداشتی ادغام می‌شود.

وی همچنین تشخیص نادرست، تجویز نامناسب دارو، عدم مصرف صحیح آن و عدم پیگیری مراقبت بیماران را یکی از بزرگ‌ترین معضلات در حوزه بیماری آسم عنوان کرد.


منبع: ایسنا

حشره ذره‌بینی؛ شایع‌ترین علت آلرژی در استان بوشهر


فوق تخصص آسم، آلرژی و بیماری‌های نقص ایمنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مایت‌ها حشرات ذره بینی هستند که شایع‌ترین علت آلرژی در استان بوشهر هستند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: دو عامل گرما و شرجی سبب رشد و بقای مایت‌ها می‌شوند و هر مکانی با این ویژگی، محیطی مناسب را برای زندگی مایت‌ها فراهم می‌کند.

دکتر افشین شیرکانی با اشاره به اینکه این حشرات در لابه‌لای پرزهای لباس‌ها، فرش‌ها و پتوها زندگی می‌کنند تصریح کرد: در هنگام تکاندن فرش‌ها، مایت‌ها در فضا پراکنده می‌شوند که استنشاق این گرده‌ها موجب حساسیت می‌شود.

ادامه مطلب...

آلرژی‌های کودکی نشانه خطر ابتلا به بیماری قلبی است

طبق یک مطالعه جدید، کودکان مبتلا به آسم، زکام بهاره یا اگزما در مقایسه با کودکانی که این نوع شرایط مرتبط با آلرژی را ندارند، دارای علائم پرخطر بیماری قلبی هستند.

محققان دانشگاه فینبرگ واقع در شیکاگو دریافتند که کودکان دارای این نوع آلرژی بیش از کودکان فاقد آلرژی در معرض خطر چاقی یا اضافه وزن که از عوامل پرخطر بیماری قلبی است، قرار دارند.

پژوهشگران همچنین دریافتند که کودکان و نوجوانان مبتلا به آسم یا زکام بهاره دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا یا کلسترول بالا که هر دو از فاکتورهای ابتلا به بیماری قلبی هستند، قرار دارند.

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 33